Vítejte na neoficiálním webu GreyLinkDC++ věnovaném NMDC klientovi nové generace pro P2P síť Direct Connect Dnešní datum: Aktuální čas: Svátek má: • Podpořte GreyLinkDC++ libovolnou částkou se systémem PaySec. • Copyright © 2007 - 2012 GreyLinkDC++ • All rights reserved.

Týden svobody slova II 18.6.-24.6. 2012

Piráti se účastní této části: Internet a svoboda slova – Studentské kulturní centrum Klubovna. V úterý 19. června 2012 od 20:00.

19. 6. 2012

Web info: www.tydensvobody.cz


Tři večery, jedenáct kaváren, dvanáct zkušených moderátorů, dvacet čtyři osobitých hostů a to vše na téma svoboda slova.

Jsou naše média svobodná? Máme přístup k necenzurovaným informacím? A můžeme mluvit o svých názorech, aniž by nám za to hrozil trest? Žijeme ve svobodné společnosti nebo jen v jiné formě diktátu, než tomu bylo před pádem železné opony? Dva večery kavárenských debat na téma svobody slova ve dvanácti užších tématech. Přijďte se podělit o svůj názor!

CÍLE:

Připomenout a podpořit znovu se rozvíjející tradici kavárenských diskuzí na různá společenská témata.

Diskutovat o tématech, která se do médií „nedostanou“.

Zprostředkovat názory zajímavých osobností široké veřejnosti a seznámit zajímavé osobnosti s názory široké veřejnosti.

Prostřednictvím záznamů debat seznámit s názory široké veřejnosti politiky a získat jejich reakci.

POMOC NESVOBODNÉ SPOLEČNOSTI

Svoboda jako univerzální hodnota? Úskalí demokratizační pomoci ve státech s diktátorskými režimy.

Moderátor: Lucie Vopálenská
Hosté: Marek Svoboda (Člověk v tísni, ředitel sekce podpory lidských práv a demokracie) a Petr Mach (Strana svobodných občanů)
Kavárna: Langhans – centrum Člověka v tísni od 20:00

NOVINÁŘ JAKO MORÁLNÍ ARBITR SPOLEČNOSTI?

Jsou média skutečně tak „svatá,“ jak se tváří být? Nakolik ovlivňují ekonomické či osobní zájmy majitelů nebo šéfredaktorů přístup veřejnosti k informacím? Nekritický pohled novinářské obce na sebe sama. Je novinář za každou cenu správný morální arbitr? Úplatnost novinářů a další témata spojená s otázkami etiky v médiích.

Moderátor: Jan Rybář
Hosté: Jakub Knězů (poradce, bývalý novinář) a Dalibor Balšínek (šéfredaktor LN) a Jan Urban (bývalý novinář), přes Skype Jan Čulík (Britské listy)
Kavárna: Bio Oko od 20:00

OBČANSKÉ INICIATIVY A MANIPULACE NA POZADÍ PŘÍPADU GORILA

Na začátku je neověřená informace. Může se jednat o odposlech, přepis odposlechu, kus odposlechu vytrženého z kontextu nebo třeba jen o to, že jeden říkal, že prý … Na něm se založí seriozní téma, které převezmou média, případně se na něm založí občanská iniciativa, bojující za pravdu. Společnost se v morálním marasmu dnešní doby stébla chytá… a kauza je na světě. Nakolik můžou neprokázané informace měnit naše životy? A dá se dnes něčemu-někomu ještě věřit?

Moderátor: Petr Šimůnek
Hosté: Ladislav Agnes Snopko (publicista, bývalý ministr kultury SR) a Lucie Gallová (organizátorka protestů proti zkorumpovaným politikům v SR)
Kavárna: café V lese od 20:00

INTERNET A SVOBODA SLOVA

Internet se stal neoddělitelnou součástí mediální reality. Jako informační zdroj ho využívá stále víc lidí a tím pádem i častěji padají otázky na hranice jeho případné cenzury (např. v souvislosti s Wikileaks atd.) Co nám internet dává a co naopak bere? Kdo ho kontroluje nebo by případně měl kontrolovat a jak? A kdo jeho prostřednictvím ovlivňuje nás?

Moderátor: Miloš Čermák
Hosté: Miloš Šnytr (Úřad pro ochranu osobních údajů) a Ivan Bartoš (předseda Pirátské strany)
Kavárna: studentské kulturní centrum Klubovna od 20:00

BIG BROTHER IS WATCHING YOU!

Osobní svoboda je stále pojmem a nebo směrem k budoucnosti spíš „dojmem“? Jak moc jsou naše životy pod kontrolou „neviditelných institucí“ a kolik o tom sami víme?

Moderátor: Zdeněk Suchý
Hosté: Filip Pospíšil (Prague Watch) a Ondřej Felix (architekt českého e-governmentu)
Kavárna: kavárna klubu Cross od 20:00

SVOBODNÉ KAUZY

Kauzy posledních měsíců (Jančura vs. Kalousek, Smetana vs. Langer, Týc vs. Hl. město Praha). Je za nimi touha po svobodném vyjádření názoru nebo jen provokace? Jaké jsou hranice svobody jednotlivce? Dá se „popsání stavu věcí“ uškrtit paragrafy? A kdy se humor stává trestným činem?

Moderátor: Jindřich Šídlo
Hosté: Petr Kamberský (novinář) a Karel Randák (Nadační fond proti korupci)
Kavárna: Mlýnská (park Kampa) od 20:00

SVOBODA PROJEVU A UMĚNÍ

Hranice mezi uměním a vandalismem. Jsou tresty, které padly v poslední době za umělecké protesty úměrné? Měli by umělci mít právo na „větší“ svobodu, než ostatní lidé? A funguje umělecký happening jako forma politického protestu?

Moderátor: Petr Vizina
Hosté: Evžen Brikcius (básník, spisovatel, výtvarník) a Roman Týc a Michal Dvořák (Ztohoven) a Pavel Uhl (advokát)
Kavárna: Nová syntéza (NG Veletržní palác) od 20:00

ŽIJEME VE SVOBODNÉ SPOLEČNOSTI?

Přes dvacet let svobody a života v demokratické společnosti, tak se jeví Česko navenek. Je tomu skutečně tak i uvnitř? Cítí se občané české společnosti svobodní a nebo se jen strach z represe politické vyměnil se strachem z represe ekonomické? Budou Češi navždy národem, jehož krédem je „držet hubu a krok“?

Moderátor: Veronika Sedláčková
Hosté: Jana Lorencová (novinářka) a Robert Sedláček (režisér) a Alexandr Tomský (politolog)
Kavárna: Potrvá od 20:00

SVOBODA SLOVA A SOUČASNÁ EKONOMIKA

Debata o svobodě slova v ekonomických otázkách a s ní související zodpovědnost bankéřů a ekonomických novinářů. Dozvíte se, jak s informacemi pracují národní banky. Mohou v zájmu státu zatajit nebo pozdržet důležité informace? Spolupracují banky a ekonomičtí novináři při krizových situacích? A do jaké míru média vědomě ovlivňují nebo mohou ovlivnit dění na trzích?

Moderátor: Martin Jašminský
Hosté: Zdeněk Tůma (bývalý guvernér ČNB) a Jan Lopatka (šéf české pobočky Reuters) a Radek Špicar (viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR)
Kavárna: Mlýnská (park Kampa) od 20:00

KDYŽ SVOBODA SLOVA ÚTOČÍ NA PRINCIPY DEMOKRATICKÉ SPOLEČNOSTI

Dostala se Evropa do bodu, kdy přílišná politická korektnost vede k pravicové radikalizaci? Jak má „západní společnost“ přistupovat k lidem, kteří svými slovy i skutky napadají její základní principy? Má mít svoboda slova hranice?

Moderátor: Jakub Železný
Hosté: Erik Best (publicista), Ondřej Liška (předseda Strany zelených), Michal Bartoň (odborník na ústavní právo)
Kavárna: Krásný ztráty od 20:00

SVOBODA VULGÁRNOSTI

Česká společnost se vulgarizuje alarmují bohemisté. Slova, která před 50 lety gentleman nevypustil z úst, dnes používají žáci ZŠ jako běžnou součást slovníku. Je to přirozený vývoj? Jakou míru viny na tom nesou média, rodina, Zdeněk Pohlreich nebo Tomáš Matonoha?

Moderátor: Jiří František Potužník
Host: Xavier Baumaxa (písničkách a básník) a Ladislav Špaček (znalec etikety, pedagog)
Kavárna: kavárna klubu Cross od 20:00

SVOBODA SLOVA A EXTRÉMISMUS

Kde končí svoboda slova a začíná extremismus? Hranice, která se nám stále nedaří nastavit. Je lepší dát limity ústním projevům nenávisti nebo naopak nechat kohokoliv říkat cokoliv, tak jako je tomu například ve Spojených Státech? Pomáhá přílišná medializace rasově nebo nábožensky motivovaných zločinů k šíření rasové nenávisti a extremismu nebo naopak?

Moderátor: Ivan Gabal
Hosté: František Kostlán (novinář) a Roman Joch (ředitel Občanského institutu)
Kavárna: Unijazz od 20:00

CHLÉB A HRY VERSUS LIDSKÁ PRÁVA

Debata v rámci cyklu „Východ není sajůz!?“ organizovaná časopisem Navýchod ve spolupráci s organizací Člověk v tísni.

Bojkotovat či nebojkotovat EURO 2012 na Ukrajině, olympijské hry v Rusku či Eurovision v Ázerbajdžánu kvůli porušování lidských práv v těchto zemích? Aktuální téma velkých sportovních nebo kulturních událostí v nesvobodných zemích. Je v těchto případech správné dodržovat úzus sport a politika se nemají míchat?

Moderátorka: Ivana Skálová
Hosté: Jaromír Štětina (senátor) a Vladislav Jandjuk (běloruský aktivista) a Petr Kutílek (bývalý výkonný tajemník Olympic Watch)
Kavárna: Langhans – centrum Člověka v tísni od 20:00

 

Datum: 19. 6. 2012, Autor: Piráti
Přečteno: 190x
Zobrazit článek pro tiskDoposud hodnotilo 0 čtenářů, celková známka je .


Zdroj: Pirátské Noviny

Zanechej komentář


Související příspěvky:


Domů | NovinkyKomentáře | Náhledy | *Nastavení | Stažení | Sponzor | Kontakt | Nápověda | Archív | **Fórum | **Tajné

SuperLink.cz NAVRCHOLU.cz PageRank Seznam S-Rank JyxoRank Alexa Rank Compete Rank Powered by WordPress


Partneři a Sponzoři webu GreyLinkDC++

Webhosting Endora.cz GreyLinkDC++ » Klikni pro info o statusu Sponzor a Partner

CZIN.eu | Začátek.cz | Katalog.mzf.cz | Telsey.cz | Webkatalog | TopLinks.cz | TopSites.cz | HyperSmash


Advertising / Reklama