Vítejte na neoficiálním webu GreyLinkDC++ věnovaném NMDC klientovi nové generace pro P2P síť Direct Connect Dnešní datum: Aktuální čas: Svátek má: • Podpořte GreyLinkDC++ libovolnou částkou se systémem PaySec. • Copyright © 2007 - 2012 GreyLinkDC++ • All rights reserved.

Zaměstnávají České dráhy sebevražedné manažery?


Poměrně známou záležitostí je, že v současné době česká železnice registruje osmiprocentní meziroční nárůst cestujících. To je popravdě, s ohledem na minulá léta propadu a stagnací, velmi pozitivní zpráva. Proto mnohé zarazilo, že prakticky vzápětí po zveřejnění oné pozitivní zprávy přišla zpráva další a to, že stát omezí místy až zásadní dálkové vlaky, které často tvoří páteř systému a jejichž zrušením nemálo současných cestujících zvolí jiný dopravní prostředek, popřípadě od cesty upustí zcela, což například u rekreační dopravy může mít i doposud velmi opomíjený sekundární vliv na provozovatele služeb pro návštěvníky v cílových destinacích.

27. 5. 2013

Ruku v ruce s omezením rychlíků přichází návrh z pera Ministerstva financí, které na popud Ministerstva dopravy omezuje finance do dopravní obslužnosti.

Jak toto souvisí s Českými drahami, které jsou dnes již jen jedním z mnoha dopravců na našich kolejích? Celkem jednoduše. V současné době jsou ČD jediným dopravcem, který je schopen stávající výkony v železniční dopravě realizovat, protože disponuje jak dostatečným vozovým parkem, tak odborným personálem. Personál může samozřejmě den ze dne změnit zaměstnavatele, ale vozidla si jiný dopravce tak rychle nepořídí, navíc v mnoha případech  jsou při změně dopravce určité legislativní překážky (již podepsané smlouvy, maximální objem výkonů realizováním přímým zadáním a podobně). Ale jak k všemu přistupují České dráhy? Z velké části rozhodně ne rolí dobrého obchodníka. Vymezují se pouze v tom případě, že odjedou to, co si kdo objedná. To se sice na první pohled může zdát rozpočtově odpovědné, nicméně obchodnické rozhodně ne. Manažeři se klidně zbaví výkonu, který je sice ekonomicky na takzvané kladné nule, ale vytváří síťový efekt a živí další výkony platící klientelou. Logicky dochází k tomu, že zničením síťového efektu dochází k takzvanému “prohlubování ztráty”, čili k požadavku na zvýšenou úhradu výkonu, aneb ještě jinak řečeno, výkon dopravce je dražší.

Konkrétní případy existují

R 750 jezdil v trase Praha – Plzeň – Cheb, dokonce vezl přímé lůžkové a lehátkové vozy z Košic. Díky úsporným opatřením byl vlak zkrácen do úseku Plzeň – Cheb a to jen díky intenzivnímu zájmu Plzeňského kraje. To mělo samozřejmě za následek, že podstatná část cestujících z vlaku odešla, výletníci, kteří vlak používali k cestám do západočeských lázní a případně do Německa, odešli zcela. Zůstali vlastně jen zoufalci, kterým nic jiného nezbývalo.

Naprosto totéž postihlo obrácený směr, R 767 Cheb – Plzeň – Praha. Díky úsporám zmizí i torza kdysi velmi využívaných dálkových vlaků a oblast západně od Plzně se stane novou hrází kapitalismu.

Díky přerušení síťového efektu na Chornicku poklesl skokově počet cestujících v úseku Česká Třebová – Moravská Třebová a to i přesto, že se na přerušení vazeb dlouhodobě “pracovalo” ještě za dob, kdy tvorba jízdního řádu na železnici byla výhradně v kompetenci ČD.

Co z toho plyne?

Především to, že ČD dobrovolně opouštějí pozici na trhu s pokorou pasivního “služebníčka” jen čekají na padající dosyp ze státního. Na veřejnosti jsou změny v politice podniku patrné prostřednictvím doslova šílených manažerských inovací typu “Servisní vůz”, či “Komplexní odbavení”. Taktéž na veřejnosti působí dojmem, že pro získání zakázky lobbují ČD maximálně pomocí různých berliček v podobě odborářů. Proč však aktivně nepůsobí v udržení síťového efektu a dobrovolně jej opouštějí, je záhadou. Vždyť všem musí být nad Slunce jasné, že zrušením výkonů se rozhodně neušetří a naopak ztrátou klientely se nákladovost podniku ještě zvýší.

Velice pozoruhodnou aktivitou ČD je zvláštní vystupování na poli reklamy. Tím míním zejména pronájem reklamních ploch viditelně spjatých s železnicí společnostem, které železnici svojí činnosti přímo poškozují. Poměrně známý případ je poskytnutí ploch ČESMADU pro jejich antiželezniční kampaň. Poslední, až tragikomickou akcí ČD, je pronájem části odbavovací haly hlavního nádraží v Plzni  prezentaci autosalonu. Absurditu tomu dává právě avizované v podstatě dobrovolné opouštění trhu. Aneb dokážete si představit leták obchodního řetězce, kde bude reklama na konkurenci? Jen mi na mysl přichází dávná myšlenka našeho dědy, který říkal, že se hranice mezi blbostí a sabotáží pozná velice obtížně.

 

Datum: 27. 5. 2013, Autor: Pavel Prchal
Přečteno: 310x
Zobrazit článek pro tiskDoposud hodnotilo 7 čtenářů, celková známka je 1.


Zdroj: Pirátské Noviny

Comments Bez komentářů »

Romancová chtěla pirátům uřezat … uši

Pirátské noviny získaly exkluzivní fotografie, které dokazují, že nová místopředsedkyně České pirátské strany porušila jednací řád celostátního fóra a vybavila se kapesními zbraněmi. Pokud by nebyla zvolena, měla by strana asi už jen jednu členku.

2. 9. 2010

Ingrid Romancová se na celostátní fórum připravila svérázně: Místo aby pilovala přednes projevu, který téměř kopíroval její článek na webu, vyzbrojila se kapesním nožem. Zbraně přitom měli všichni piráti odevzdat u vchodu Jiřímu Rezkovi. Představuje si snad Romancová takto transparenci podle programu ČPS?

Chtěla snad Romancová vydírat přítomné v případě nezvolení? Připravovala teroristický útok na delegaci vedení České pirátské strany, které vyrazilo na zahraniční návštěvu Vídně? Čtenáři, kteří znají okolnosti, za kterých byly zničeny americká Dvojčata a budova Sedm, si snadno domyslí, že s malým nožíčkem mohla Ingrid Romancováhttp://greylink.4fan.cz/wp-content/plugins/rss-poster/cache/86f19_kun.jpg snadno zlikvidovat nejvýznamnější vídeňské budovy, a nenávratně tak poškodit vztahy mezi česko-rakouskými piráty.

Naštěstí byla Ingrid Romancová zvolena 4. místopředsedkyní, což Českou pirátskou stranu zachránilo před masakrem. Romancová se tak omezila na jasný vzkaz: Svým voličům ukázala vztyčený prostředníček (viz úvodní foto).

Pirátské noviny požádaly o vyjádření předsedu kontrolní komise (na snímku vpravo), který k celé věci řekl: „Íha ha há. Ha ha.“ Není proto jasné, zda se bude kontrolní komise vůbec případu věnovat.

 

Datum: 2. 9. 2010, Autor: bulvar
Přečteno: 2675x
Zobrazit článek pro tiskDoposud hodnotilo 21 čtenářů, celková známka je 1.38.


Komentáře k článku

23. 9. 2010
Dyndy
MacGyver

3. 9. 2010
Alex
Méně hulení..

3. 9. 2010
Mikuláš Ferjenčík
Re: Méně hulení..

4. 9. 2010
Ingrid
Re: Re: Méně hulení..

2. 9. 2010
Ingrid
Vyjádření k události

2. 9. 2010
_
Re: Vyjádření k události

2. 9. 2010
:-)
Re: Vyjádření k události

5. 9. 2010
petrvlk
Re: Vyjádření k události

Zdroj: Pirátské Noviny

Comments Bez komentářů »

Kandidátka do předsednictva: Mladá vědkyně Ingrid Romancová

Veřejnosti se představuje druhá kandidátka na na místopředsedkyni, která má zkušenosti ze zahraničního odboru České pirátské strany. Právě inspirace prací našeho europoslance Engströma vévodí jejímu nominačnímu projevu.

26. 8. 2010

Milé dámy, vážení pánové, dobrý den!

Sešli jsme se zde, abychom tři měsíce po volbách do sněmovny zvolili nové republikové předsednictvo. Volební období současného předsedy Ivana Bartoše, a místopředsedů Jiřího Rezka, Mikuláše Ferjenčíka a Jiřího Kadeřávka staršího končí právě dnes 28. srpna 2010. Dámy a pánové, vážím si nominace všech krajských sdružení, které mi projevily nesmírnou důvěru a navrhly mě jako kandidátku na místopředsedkyni ČPS.

Dovolte mi, abych se krátce představila. Jmenuji se Ingrid Romancová a jsem řadová členka jihočeského sdružení a zároveň členka zahraničního odboru ČPS. V současné době studuji magisterskou biofyziku na PřF JČU, kde se podílím na výzkumu DNA mikročipů a zároveň v září nastupuji do magisterského studia Počítačového modelování chemických vlastností nano- a biostruktur na PřF UK.

Piráti přinášejí skutečnou změnu ve vztahu k veřejnosti

Podívejme se krátce do minulosti Pirátských stran a poučme se z ní. Christian Engström, pirátský europoslanec, nedávno odmítl projednávat dohodu ACTA v utajení. Setkání bylo prohlášené za neveřejné, tj. nepřístupné veřejnosti a Komise mu na otázku, zda může šířit poskytnuté informace, odpověděla NE. Christian Engström s takovým jednáním nesouhlasil, protože v demokracii by nové zákony měly vznikat až po vzájemné otevřené diskusi zvolených zástupců s veřejností – nikoliv vyjednáváním za zavřenými dveřmi s nezvolenými úředníky Komise. Budu-li zvolena místopředsedkyní, budu se rozhodovat na základě otevřených diskusí vedenými s členy ČPS – protože je to demokratické.

I neparlamentní Česká pirátská strana dokáže ovlivnit a měnit zákony a zprávy navrhované jak v České republice, tak na půdě Evropského parlamentu. Ukažte na jakoukoliv jinou neparlamentní stranu, která někdy něco podobného dokázala – nemáte kam ukázat? – věřte, že to není vaše chyba. Piráti dokázali oslovit české europoslance a upozornit je na nedostatky zprávy Mariele Gallové o posílení tak zvaného duševního vlastnictví. Projednání zprávy bylo z plenárního zasedání odloženo a Christian Engström získal čas na vypracování alternativního usnesení. Tento úspěch nebude poslední, Piráti vyplují na rozbouřené moře a změní všechny zákony, zprávy a usnesení na půdě domácí i zahraniční, které odporují pirátskému programu a hlavně které omezují svobodu a soukromí každého z nás.

ČPS je značka svobodného přístupu k informacím

Chceme-li uspět v jakýchkoliv volbách, musíme vsadit na veřejnou prezentaci a plně podporovat práci našeho mediálního odboru. ČPS je značka, která se musí dostat do povědomí lidí, a to neobtěžujícím nevtíravým způsobem. Veřejnost nás musí objevit sama a tento objev pro ni musí být příjemně překvapující. Nemá smysl postávat s tunou letáčků na přeplněné ulici mezi tisíci lidmi s dalšími tunami letáčků. Naše prezentace musí být jedinečná – podporujme zejména originální nápady pražského předsedy Martina Brože a jiných – shazujme tištěné Pirátské noviny na lidi z letadel, založme vlastní rádio, pokračujme v práci Pirátských novin a Černé perly a nebrečme jako malé děti, když nás veřejnoprávní televize kvůli hezčímu grafu vyškrtne z pozice čtvrtého místa ve studentských volbách.

Ať se nám to líbí nebo ne, nejúspěšnější politické strany jsou ty, které mají mnoho peněz a v jejich řadách stojí celebrity. Chceme-li vyhrát, musíme z našich členů buď celebrity vyrobit, nebo je musíme najít venku a přivést mezi nás. Proč uspěly Věci Veřejné? Protože mají ve vedení Radka Johna známého z pořadu Na vlastní oči. Proč vyhrála TOP 09? Protože mají mezi sebou bohatého potomka rodu Schwanzenbergů. Peníze na kampaň dostali od podnikatele Bakaly. I my můžeme hledat bohaté sponzory, ale můžeme si také peníze vydělat sami. Nespoléhejme  jen na příliv peněz z členských příspěvků a sponzorských darů našich mladých příznivců, dejme se do práce a roztočme velkou pirátskou firmu.

Nebudeme otroci a přispějeme k naplnění svobody informací

Nikdy však nezapomínejme, kvůli čemu tady doopravdy jsme. Jsme tu pro veřejnost, jsme tu od toho, abychom lidem umožnili žít lepší životy. Nenechme je žít pod tlakem dluhů, aby se z nich stala vycvičená armáda otrokářů, těch mocných nahoře. Podporujme svobodu nejen tam venku, ale i na internetu. Držme se původních pirátských myšlenek, chraňme server svazky.cz a podílejme se kdykoliv na jeho obnově, bude-li smazán. Podporujme zahraniční pirátské strany, aby se dostaly do parlamentu a mohly s imunitou poskytovat servery těm, kteří by jinak své stránky museli uzavřít. Jednoho dne se možná i my dostaneme do parlamentu a budeme moci poskytovat servery pro The Pirate Bay, WikiLeaks či pro již zmíněné svazky.cz.

Nyní tady před vámi stojím a žádám vás o podporu a Váš hlas. Nesmírně si vážím, že jste mě nominovali na pozici místopředsedkyně a jako místopředsedkyně budu podporovat nejen práci v jihočeském regionu, ale ve všech regionech České republiky a budu se snažit, aby po volbách už kraje neměnily barvu na oranžovou a modrou, ale aby byly všechny pod černou pirátskou vlajkou.

Děkuji za pozornost.

 

Datum: 26. 8. 2010, Autor: Ingrid Romancová
Přečteno: 1517x
Zobrazit článek pro tiskDoposud hodnotilo 26 čtenářů, celková známka je 1.92.


Zdroj: Pirátské Noviny

Comments Bez komentářů »

Sociální stát a nezaměstnanost žen

Jsem nadšená, že mohu žít v Evropě, kde mám jako žena především volební právo a ekonomickou svobodu. A jaká je realita?

6. 5. 2013

Jsem mladá pětadvacetiletá dívka po ukončení vysoké školy a hledám své
první zaměstnání. Nemohu ho najít, protože nemám žádnou praxi, kterou
ovšem nezískám, pokud mě někdo nezaměstná.

Jsem mladá
sedmadvacetiletá žena a konečně získávám svou první vysněnou práci. Má
to jenom jeden malý háček – při úvodním přijímacím pohovoru se
zaměstnavatelem přísahám, že nechci založit rodinu a žádné děti
neplánuji ani teď ani za deset let.

Jsem třicetiletá žena se dvěma
dětmi a ráda bych se vrátila do práce. Nikdo o mě nestojí, protože přece
nepůjde do „rizika, že moje děti budou určitě často nemocné“.

Jsem
devětatřicetiletá bezdětná žena a pracuji na vedoucí pozici. Mám jenom
jeden malý problém – zjišťuji, že „práce není všechno“.

Jsem
pětačtyřicetiletá žena s velkou praxí a dospělými dětmi. Na mé inzeráty
nikdo neodpovídá, protože jsem „stará a určitě málo flexibilní“.

Jsem čiperná důchodkyně a z pracovních nabídek si mohu vybírat. Mám totiž chuť pracovat a jsem „levná pracovní síla“.

Připomíná Vám to něco?

Ano,
nacházíme se ve velice paradoxní situaci. Muž není schopen sám uživit
svou rodinu, proto je už třetí generace žen celoživotně zaměstnaná a
zároveň je to muž – manažer, politik, podnikatel, který se snaží „držet“
ženu na nižší pracovní pozici a pokud se žena dostane do pracovního
prostředí, ve kterém je většina mužů, má v podstatě dvě základní
možnosti, jak si svou pozici udržet.

První možností je „stát se
mužem“ a to ve smyslu přetvoření svého ženského vnímání světa na důraz
racionálního myšlení, které je geneticky více vlastní mužské populaci.
Samozřejmě to má vliv na její soukromý život. Vidíme dnes mnoho žen mezi
třiceti a čtyřiceti lety, které v rámci své kariéry zcela odmítlo svou
roli matky. A společnost se nad tím podivuje. Co jim zbývá? V
pětadvaceti letech vyjdou vysokou školu a poté v průměru dva roky
hledají pracovní místo, které v ideálním případě odpovídá zaměření
jejich studia. Je jim dvacet sedm let a začínají. Každý zaměstnavatel,
ačkoliv to většina popírá, položí při úvodním přijímacím pohovoru otázky
směrem k založení rodiny. Zásadní rozhodnutí. Pro dnešního
zaměstnavatele je nejvýhodnější zaměstnankyní žena mezi dvaceti pěti až
třiceti pěti lety bezdětná a děti odmítající nebo odsouvající do XXL
svého věku.

Druhou možností „přežití“ je naopak zůstat ve své ženské
podstatě, kdy žena úmyslně skrývá své znalosti, aby muži – kolegové
neměli důvod a snahu s ženou – kolegyní „soupeřit“. Dobrým příkladem
této metody je „žena – politička“. Ano, všechny strany potřebují „ženské
tváře“ na billboardy svých předvolebních kampaní a kam se pak tyto ženy
podějí? Většina si odsedí v klidu své volební období ve svých
parlamentních lavicích a v případě loajality ke svým stranám jsou v
následujícím volebním období opět na prvních místech stranických
kandidátek a opětovně „zneužitou tváří“ na billboardech.

Na závěr jsem si udělala malý průzkum, který se týká především pojmu sociální stát v České republice. Jak to vypadá v realitě?

Jste
v libovolné kategorii ženy hledající práci a žádáte o příspěvek „ v
nouzi“. Navštívíte svůj lokálně příslušný Úřad práce a tam se dozvíte,
co vše je třeba doložit pro vyhodnocení Vašeho požadavku.

Budete
překvapeny, protože pokud vyplníte všechny příslušné formuláře a dodáte
veškeré přílohy typu – originální výpis z katastru nemovitostí, kdo s
Vámi trvale žije, kolik vydělává, jaké máte vybavení domácnosti, pak Vám
oznámí, že ještě potřebují výpisy z Vašeho soukromého účtu, aby si stát
mohl zkontrolovat, za co utrácíte – mléko, luštěniny, chleba – je v
pořádku – v žádném případě nesmíte utrácet za oděv, maso, minerálku – to
je zbytečné.

Jsem „nadšená“, že žiju v České republice, která
dokázala, že socialistický slogan – co je doma, to se počítá – je
pravdivý pouze pro zúčastněné v procesu, my ostatní se jen můžeme
bránit.

Zkusíme to?

 

Datum: 6. 5. 2013, Autor: Simona Skořepová
Přečteno: 354x
Zobrazit článek pro tiskDoposud hodnotilo 9 čtenářů, celková známka je 1.33.


Komentáře k článku

6. 5. 2013
Vinča
2 roky hledat práci ?

6. 5. 2013
Sotkis
Re: 2 roky hledat práci ?

6. 5. 2013
Ew
Re: 2 roky hledat práci ?

6. 5. 2013
Avanti
Re: 2 roky hledat práci ?

6. 5. 2013
Sotkis
Bezte do genderoveho haje!

6. 5. 2013
Ew
Re: Bezte do genderoveho haje!

Zdroj: Pirátské Noviny

Comments Bez komentářů »

Zkorumpované banky, zkorumpovaný kopírovací průmysl: Jaktože můžou externalizovat své obchodní problémy?

Žijeme v době, kdy si někteří politici myslí, že krach některých
podniků musejí zaplatit všichni, ale když ty samé podniky uspějí, můžou si
nechat veškerý zisk pro sebe. Je to absurdní a pro rozvoj fungující ekonomiky
škodlivé, a navíc to ohrožuje základní občanské svobody. Bankovní sektor a
kopírovací průmysl v této oblasti vyčnívají jako nejvíce parazitující
hříšníci.

28. 4. 2013

Nedávné události přitáhly pozornost ke zvrácenému systému, ve kterém jsou
krachující banky vždy vytaženy z problémů penězmi daňových poplatníků —
a jak je absurdní, že si banky mohou zisky nechat pro sebe, zatímco veškeré
ztráty se zaplatí z našich daní.

V ekonomickém žargónu se tomu říká externalizace — přesunutí
některých součástí vašeho podnikání mimo vaši organizaci, abyste je nemuseli
řešit. Například průmyslové znečištění je typickou ukázkou externalizace
problému: pokud jako součást vašeho výrobního procesu vzniká toxická břečka a
můžete ji vyklopit do sousední řeky, je to externalizace, protože pak
nemusíte platit za úklid. Zaplatí to daňoví poplatníci (a otrávená řeka).

Když bankám dovolujeme takhle externalizovat ztráty, vytváříme tím
strašlivě pokřivený stimulační mechanismus, který odměňuje extrémní riskování,
protože nehrozí žádné ztráty. Zbývají jen obrovské potenciální zisky. Je to
jako kdybyste byli nesmrtelní a nemohli se zranit — představte si, jaké
šílené kaskadérské kousky byste dělali, které by normálního smrtelníka ani
nenapadly? V přesně takové tržní situaci jsou teď banky.

Ve stejné situaci je i kopírovací průmysl. Tento průmysl má distribuční
monopol na část vědomostí a kultury (což je téma na samostatnou diskuzi).
Jenže narozdíl od ostatních monopolů, u kterých si držitel musí svůj monopol
u soudu hájit sám v občanskoprávním řízení, se kopírovacímu průmyslu podařilo
externalizovat obchodní problém vymáhání svého monopolu — vždyť
to přece je obchodní problém — a zařídili si, aby za ně jejich
obchodní podmínky vymáhala státní policie rozšířením tohoto obchodního
monopolu — kopírovacího monopolu — do trestního práva.

Jinými slovy, nepodporování obchodního modelu bylo postaveno na stejnou
úroveň jako útok na jinou lidskou bytost — a udělali to politici,
kteří jsou nebezpečně neinformovaní. Umožnili kopírovacímu průmyslu
externalizovat své obchodní problémy a platit vymáhání už tak nemorálního
monopolu z peněz daňových poplatníků.

To je nechutné. A musí to přestat.

Původní zdroj: Rick Falkvinge, Corrupt
Banks, Corrupt Copyright Industry: Why Do They Get To Externalize Business
Problems?

 

Datum: 28. 4. 2013, Autor: Rick Falkvinge, překlad Martin Doucha
Přečteno: 193x
Zobrazit článek pro tiskDoposud hodnotilo 3 čtenářů, celková známka je 1.66.


Zdroj: Pirátské Noviny

Comments Bez komentářů »


Česká televize na ČT24: „…musíme naučit mladé lidi vstávat, chodit ráno do práce a večer z práce…“


25. 4. 2013

Nejdříve jsem se naivně zeptal „Co dělá fašismus v České televizi?“ a napsal něco o hrůzách kapitalismu a živořících pracujících, nedostatku myslících, daňových rájích a o tom, že si od teď musíte ráno naladit v 6 hodin nový motivační pořad „Vstáváme ráno, abychom mohli jít večer z práce“ s Českou televizí, ale že k tomu odchodu už vás nikdo učit nemusí, to jde totiž úplně samo. Ale nenapíšu.

Došlo mi totiž, že Česká televize tím nechtěně prozradila mnohem větší projekt. Oprášila v tajnosti chystaný program z počátku minulého století, který se tenkrát nepodařilo v televizi odvysílat ani němcům, protože ještě nikdo doma neměl nástroj dokonalé propagandy – televizní přijímač. A nemusela měnit ani název, který stačilo jen přeložit. „Práce osvobozuje“.

Zároveň kvůli tomu změnila i programové schéma a oblíbeného Večerníčka, kterého Dvořák honí jak nadmutou kozu od svého nástupu do funkce ředitele po všech čertech, nakonec bude pravidelně uvádět právě ráno. A začne tím nejlepším, co má k dispozici. Bobem a Bobkem a úvodním pokřikem „Vstávat a cvičit“.

Následovat bude rozhovor s odborníkem na téma „Kdo dřív přijde, ten dřív mele“.

V rubrice „Honem do toho, půl je hotovo“ se budete potkávat s fachpartou partou Rychlé šípy.

Před polednem vám renomovaná dietoložka vysvětlí hlavní výhody hladovky pod heslem „Jak najít ztracenou chuť do práce“.

Odpoledne se seznámíte s výhodami firemního drába v rubrice „Nucená práce, taky práce“.

V podvečer se pak bude program věnovat i dětem v seriálu „Dětská práce je ve světě běžná“ kde vám vysvětlí, že školky a školy jsou přežitek z minulého století.

Před výplatním termínem se pak bude jednou měsíčně uvádět speciál „Peníze nejsou všechno“. První díl uvede populární zpěvák Richard Müller se svým hitem „Štěstí si za peníze nekoupíš“.

A kdo by neměl dostatek motivace, může si večer před odchodem zazpívat s Karlem Gottem hymu „Buď práci čest“.

Pokud se někdo už necítí mladý a chtěl by se tomuto programu vyhnout, připravila televize rubriku „Staré dřevo nejlépe hoří“ kde se dozvíte, kam se máte přihlásit pro případ, kdyby se vám v práci udělalo nevolno.

Generálním sponzorem projektu není kupodivu Dělnická mládež, ale Evropská unie, která tento projekt zaštítila i finančně.

Změna programu vyhrazena.

 

Datum: 25. 4. 2013, Autor: Brooch
Přečteno: 746x
Zobrazit článek pro tiskDoposud hodnotilo 11 čtenářů, celková známka je 2.36.


Komentáře k článku

25. 4. 2013
Tonda I.
wtf?

25. 4. 2013
Brooch
Re: wtf?

Zdroj: Pirátské Noviny

Comments Bez komentářů »

CISPA aneb šmírování internetových uživatelů opět na scéně

Minulý týden byl v americkém kongresu schválen „zákon o sdílení
výzvědných informací a o ochraně“ (tzv. CISPA, Cyber Intelligence
Sharing and Protection Act). Mnozí odborníci před novým zákonem varují
jako před horším bratrem přechozích dohod PIPA, SOPA, ACTA apod., které
díky odporu veřejnosti již v minulosti neprošly.

24. 4. 2013

18. dubna byl v americké sněmovně reprezentantů schválen zákon CISPA,
poměrem 288 hlasů proti 127. Název zákona napovídá, že by se měl zvýšit
bezpečnost v případě kybernetických útoků. Ve skutečnosti je ale tento
zákon pouze další hrozbou pro omezování našich osobních svobod. Schválen
byl ve své nejtvrdší podobě a s dodatky, které ho činí ještě
nebezpečnějším.

Díky němu by soukromé subjekty mohly pod rouškou „kybernetické hrozby“
předávat veškerá citlivá soukromá data americké vládě i dalším subjektům
bez vašeho vědomí. A to vše bez soudního příkazu!

Toto se týká
veškerých našich dat – tj. emailů, fotografií, videí, dokumentů,
kontaktů, online kalendářů, hlasové konverzace, SMS, datových souborů,
atd. Vzhledem k tomu, že většina firem sídlí v USA, nezachrání vás ani
to, že bydlíte v České republice. Firmy totiž podléhají americkým
zákonům a tudíž budou předávat i vaše data. To se týká např. Facebooku,
Googlu, Microsoftu a dalších.

Nutno podotknout, že právě tyto firmy zákon CISPA nově podporují. V
průběhu minulého protestu proti SOPA a PIPA proběhly online protesty na
stránkách většiny technologických firem, Google a další pořádaly petice.
Nyní se nic takového neopakuje a tzv. „blackout“ naplánovaný na pondělí
22.dubna podpořilo mnohem méně firem – ze známějších třeba Mozilla.

Kritici jasně poukazují na to, že CISPA je protiústavním zákonem.
Internetový aktivista a spisovatel Cory Doctorow k tomu uvedl: „Kongres
právě smazal čtvrtý dodatek americké ústavy o právu na ochranu svobody.“

V
zájmu objektivity je nutno podotknout, že americká vláda nemůže na
základě CISPA striktně vyžadovat vaše soukromá data bez soudního
příkazu, ale soukromé společnosti mohou tato data legálně předávat aniž
by vaše práva a soukromí bylo respektováno. To znamená, že data mohou,
ale nemusí, být anonymizována. Vy se tak stáváte rukojmím společností
jejichž služeb využíváte a oni se zbavují zodpovědnosti.

Svoje znepokojení nad zákonem vyjádřil i Bílý dům a prezident Obama
pohrozil vetem. Nicméně je nepravděpodobné, že by k tomu ve skutečnosti
došlo, protože jsou momentálně v USA schvalovány zákony, které pod
rouškou hrozby terorizmu omezují osobní svobody ještě více (např. zákon
HR 1540 o stanném právu).

Podobné taktiky zastrašování používají i jiní politici. Republikánský
poslanec Mike McCaul ospravedlňoval nutnost přijetí zákona atentátem v
Bostonu, který se odehrál pouze 3 dny před samotným hlasováním. Tento
atentát dostatečně zaměstnal média, která následovně o CISPA
neinformovala a neinformují dodnes.

Pokud vás tato situace znepokojuje a nechcete se nechat ukolébat planými
sliby či plamennými hrozbami můžete podepsat petice, které jsou již
nyní dostupné online:
https://action.eff.org/o/9042/p/dia/action/public/?action_KEY=9137
http://avaaz.org/en/stop_cispa_corporate_global/

Datum: 24.4.2013, Autor: Aleš Sůra, ales.sura(at)pirati.cz

Další zdroje:
http://www.lupa.cz/clanky/cispa-bat-se-ci-nebat-jaky-vliv-muze-mit-na-svet-mimo-usa/
http://citarny.cz/index.php/aktuality-knihy/4737-americky-senat-schvalil-cispa-skandalni-a-kontroverzni-zakon-o-bezpecnosti-internetu
http://czechnewstv.cz/smirovaci-cispa-byla-schvalena/

 

Datum: 24. 4. 2013, Autor: Aleš Sůra
Přečteno: 53x
Zobrazit článek pro tiskDoposud hodnotilo 0 čtenářů, celková známka je .


Zdroj: Pirátské Noviny

Comments Bez komentářů »

Facebook je předzvěstí konce svobodného Internetu

15. 4. 2013 | Názory | 0
Facebook dostal během předchozích let v klasických mediích velkou šanci, postavenou na módní vlně zájmu lidí a obdivu k počtu zaregistrovaných uživatelů a nadále se ho snaží využívat nejenom mediální služby, jako noviny, televize i rozhlas, ale i jednotlivci, soukromé firmy, spolky, aktivisté a politické strany. K čemu nás ale tento populární web, přezdívaný jako největší sociální síť, vlastně navádí, jak nás pomalu formuje a do čeho nás přímo nutí? Nedělá z nás novodobé digitální otroky nebo závisláky a přinejlepším blbce? Dělá. Zadarmo a dobrovolně. A co na to piráti? Zejména funkcionáře velice inspirují jeho pravidla.

Zobrazit celý článek ►

Zdroj: Pirátské Noviny

Comments Bez komentářů »

Facebook je předzvěstí konce svobodného Internetu

Facebook dostal během předchozích let v klasických mediích velkou šanci, postavenou na módní vlně zájmu lidí a obdivu k počtu zaregistrovaných uživatelů a nadále se ho snaží využívat nejenom mediální služby, jako noviny, televize i rozhlas, ale i jednotlivci, soukromé firmy, spolky, aktivisté a politické strany. K čemu nás ale tento populární web, přezdívaný jako největší sociální síť, vlastně navádí, jak nás pomalu formuje a do čeho nás přímo nutí? Nedělá z nás novodobé digitální otroky nebo závisláky a přinejlepším blbce? Dělá. Zadarmo a dobrovolně. A co na to piráti? Zejména funkcionáře velice inspirují jeho pravidla.

15. 4. 2013

To, jak s člověkem zachází všudepřítomný Facebook, nemá v dnešním globálním a digitálně propojeném světě obdoby. Možná to ještě sami na vlastní kůži neznáte, ale to neznamená, že se tisíce dalších uživatelů denně nepotkávají s častým varováním, blokováním přístupu, mazáním příspěvků, mazáním uživatelských účtů a omezováním
publikování na jedné straně v protikladu s velikou popularitou tohoto webu na
straně druhé. To mě přivádí na myšlenku, která směřuje můj pohled do budoucnosti a na situaci, která by
zavládla na celém Internetu, pokud by se tento styl uplatňování moci stal součástí jednotné
firemní, státní nebo korporátní správy. Nikdo by totiž už neměl možnost tyto praktiky změnit. Digitalní protesty se prostě smažou, kverulanti taky, všechno nepříjemné zmizí z očí a je to vyřízeno. Tak se to přece vždycky dělalo a není důvod, proč by to nemělo účinkovat od teď napořád.

Pokud si totiž myslíte, že sdílení nelze zastavit, jak zní v jedné pirátské proklamaci, tak se dost pletete.

Zablokováni můžete být totiž
i bezdůvodně. Takže za co vás Cukrberk vyloučil, se už nikdy nedozvíte. Stačí, aby někdo nahlásil váš odkaz, status, nebo fotografii, jako nepřístojnou záležitost a pokud je takových hlášení víc, máte utrum. Protestovat, nebo bránit se už nemůžete, nebo se ničeho stejně nedoberete. A uděláte-li to jednou, podruhé, potřetí… pak se v evidenci potížistů posunujete na přední místa a stačí jen málo a zmizíte nadobro. Facebook se proti námitkám a reklamacím jeví jako totálně hluchý a slepý.

A teď si ještě uvědomte jednu perlu, že vás udávají vaši takzvaní facebookoví přátelé, nebo přátelé vašich přátel. Nevím jaká je intenzita bonzáctví v sousedním Rakousku, ale troufnu si říct, že Česko vede. A nebo se také nemusíte provinit vůbec ničím. Facebook vás může zablokovat zcela bez příčiny. Třeba preventivně. Může si prostě dělat co chce. A vy nemáte žádnou možnost to zvrátit. To je prostě fakt, se kterým se musíte smířit. A není to fakt jediný a to jsme se ve smiřování s virtuální realitou ocitli teprve nazačátku. Tato síť není vůbec sociální. Patří konkrétnímu vlastníku. Vy jste jen ti, kteří celý tenhle monstrózní propletenec živí. Svým obsahem a aktivitou. Bavíte se a zároveň pracujete. Pro Facebook.

I když si to uvědomujete nebo ne, na tom totiž nesejde, přesto se
v součtu příznivců tohoto nového sportu ve sdělování všeho co jeden dělá hodinu po hodině, minutu po minutě, účastní obrovské množství lidí. Zcela dobrovolně, aniž by si ve většině dokázali uvědomit kam to vlastně vede. Rozsah vodopádu statusů, obrázků, odkazů, lajků, videí, anket a komentářů je obrovský. Fascinuje média, přitahuje pozornost a polyká další duše, které dosud nepodlehly nutkání zapojit se a ukázat světu co umí.

Ale ne všem se vaše počínání líbí. A tak přichází na řadu konečně i centrálně organizovaná cenzura a moderace, závislá na automatech skenujících a označujících nevhodné obrázky a texty a také všudepřítomné bonzáctví, bez kterého se zřejmě neobejde žádná společnost.

No aby ne, když se pořádají semináře a školení například s titulkem „Naučte
se využívat sociální média ke svému prospěchu na workshopu Miloše
Čermáka.“. Stejně se houby naučíte, pokud vám pro to chybí cit. Ale klidně si to dopřejte. Já mám jenom toho využívání a prospěchu už plný zuby.
Jako by o nic jiného, než o využívání a prospěch, nešlo. Jen jestli on vás ten Miloš, taky tak náhodou nevyužívá? Za 2 hodiny každý zaplatíte krásných 650,- Káčé. Ale čert ho vem i s Facebookem, radši poposkočíme.

To všechno v sobě Facebook a nejen ten, ale i Čermákův oblíbený Twitter a další tzv. sítě prostě mají a to všechno musíte tiše strpět, nebo vypadnout a užívat si jinde, kde vám to vyhovuje víc.

Ale je ještě kde?

Piráti.cz

Pokud zůstanou tyhle móresy na Facebooku, tak je to
ještě legrace, ale není od věci si ten pocit, být zablokován a
umlčen, vyzkoušet na vlastní kůži. A nestačí to jen jednou. Doporučuju si to alespoň 5x zopakovat. Ono pak zjistíte, že taková legrace
to zase nebude. A je až přízračné, že podobné móresy, jako jsem zmínil u Facebooku, se za
posledních pár
měsíců
podařilo naroubovat i do Piratské strany, která se vždy proti
blokování a omezování přístupu kvůli sdílení a šíření prakticky čehokoliv, od počátku jasně vymezovala.

S rostoucí popularitou
Facebooku, se stala stejně populární i její pravidla, která právě někteří
nemocní pirátí uplatňují ve vlastní straně, proti zbývajícím členům. Dokonce už
máme i jeden případ, kdy byl uživateli fóra zablokován přístup na
konkrétní IP adresu. A nebylo ani třeba francouzského pravidla HADOPI 3x a dost. Stačilo rozhodnutí moderátora a bylo v cukuletu zablokováno. Účinek takové blokace je u piráta samozřejmě směšnou záležitostí, která mu nezabrání v omezovaném přístupu, ale jako příklad manifestace moci a trendu uvnitř pirátské partaje to je přinejmenším pozoruhodné a znepokojivé, zvlášť když ostatní blokace se nevztahují jen na IP adresu, ale způsobí zablokování celého uživatelského účtu, tedy i možnost hlasovat a účastnit se oficiálního zasedání stranických orgánů.

Videoklip České pirátské strany proti odpojování od Internetu. Námět Brooch, Animace Pir8.

Počet zabanování členských účtů roste a dříve
nepřijatelná a odsuzovaná praxe se stavá vlastním nejužívanějším pravidlem číslo jedna. Kdo to má na svědomí? Jako
vždycky a za všechno za to samozřejmě můze Brož, ale tady je situace
složitější. Brož totiž žádné varování moderátorů a blokace nerozdává a není zdaleka sám, kdo je
dostává. Takže na svědomí si to musí vzít administrativní
oddělení a republikové předsednictvo, které má možnost takto hrubě zapůsobit a člena vypnout. A navíc bez
jakéhokoliv zdůvodnění. Pamatujete? Je to stejné jako na Facebooku.

A v čem je vlastně ten problém? Že si časem zvyknete. Při třetím nebo pátém vyloučení už to prožívat nebudete skoro vůbec. A při desátém to už budete vítat s mávátkem v ruce. Budete to brát jako běžnou
součást původně zcela nepřijatelných pravidel. Nastane smíření s nepřítelem a
jeho pravidla přijmete jako definitivní náboženství, abyste mohli v tomhle světě
fungovat, protože nic jiného vám už nezbývá. Teda pokud se nezvládnete od něj
odpojit. Ale toho nejsou poctiví závisláci schopni.

Pamatuju si, že se kybersvět s příchodem kombinace webu a Internetu na
chvíli z celkové informační blokády masmédií na čas vymanil. Netrvalo to ani pár let a už do ní zase nevyhnutelně
směřuje. Mapa internetové cenzury má rok od roku hrozivější barevné
schéma a to znamená, že opozice proti cenzuře je slabá a neúčinná a fakticky pro širší obecenstvo nezajímavá a bez zjevné podpory.

Piratské strany byly v určitou chvíli mírnou nadějí na změnu a ta česká přinesla do politiky i celou řadu inovací a nových přístupů a to i konkrétním řešením a účinkem na vlastním příkladě, ale po tom co ji zachvátila
nezvladatelná byrokratická hydra a funkcionářské manýry vlastních zvolených elit, jeví se momentálně
přídavek této strany ke svobodě nejenom Internetu, jako další naivní sen.

 

Datum: 15. 4. 2013, Autor: Brooch
Přečteno: 542x
Zobrazit článek pro tiskDoposud hodnotilo 8 čtenářů, celková známka je 2.25.


Zdroj: Pirátské Noviny

Comments Bez komentářů »

Nekonečná výprava v posledním tažení

Volby skončily a naši piráti taky. Na zpáteční cestě a na rakouské dálnici. Jó šidič ten tvrdý chleba má. Jako náhradní dopravní prostředek byl zvolen kůň, nebo spíš koníček.

15. 4. 2013

Všechny fotografie jsou uloženy v tomto fotoalbu:
http://foto.piratskenoviny.cz/thumbnails.php?album=11

14.4.2013 – neděle

Mezitím, co v Chorvatsku probíhaly historicky první volby do
EU parlamentu, naše kola zamířila zpět domů. Auto dostalo novou autobaterii a mladšími účastníky
zájezdu, jsem byla označena za zbytečně hysterickou osobu, když jsem
vyslovila své pochybnosti o tom, že IT programátor není automechanik. V
té chvíli byl mistrem čehokoliv. A jak to tak bývá, život nám radostně
poskytuje naučné lekce, tak došlo i na mého kolegu. Motor auta
definitivně odešel asi 130 km před Vídní na rakouské dálnici. Do deseti
minut přijela rakouská dálniční policie, následně odtahová služba, která
nás odtáhla asi 10 km za 150 EUR k benzinové pumpě a hotelu pro řidiče
kamionů a stejné nebožáky jako jsme byli my. Kolegovi nezbylo nic jiného
nežli zaplatit odtah, hotel a gulášovou polévku. Byla totiž neděle.

Chorvatská pirátská strana ukořistila 1,12% volebních hlasů.

https://pirati.hr/rezultati-izbora-1-12-na-drzavnoj-razini/

15.4.2013 – pondělí

Jak se říká – někde mezi nebem a zemí, tak jsme stále někde mezi
Zagrebem a Prahou, 127 km rakouské dálnice. Asi přijedu opálená – viz
foto.

 

Datum: 15. 4. 2013, Autor: Simona Skořepová
Přečteno: 121x
Zobrazit článek pro tiskDoposud hodnotilo 1 čtenářů, celková známka je 1.


Komentáře k článku

15. 4. 2013
cnemo
Typl bych

15. 4. 2013
corwin78

Zdroj: Pirátské Noviny

Comments Bez komentářů »

Stránka 1 z 4412345102030...Poslední »

Domů | NovinkyKomentáře | Náhledy | *Nastavení | Stažení | Sponzor | Kontakt | Nápověda | Archív | **Fórum | **Tajné

SuperLink.cz NAVRCHOLU.cz PageRank Seznam S-Rank JyxoRank Alexa Rank Compete Rank Powered by WordPress


Partneři a Sponzoři webu GreyLinkDC++

Webhosting Endora.cz GreyLinkDC++ » Klikni pro info o statusu Sponzor a Partner

CZIN.eu | Začátek.cz | Katalog.mzf.cz | Telsey.cz | Webkatalog | TopLinks.cz | TopSites.cz | HyperSmash


Advertising / Reklama