Vítejte na neoficiálním webu GreyLinkDC++ věnovaném NMDC klientovi nové generace pro P2P síť Direct Connect Dnešní datum: Aktuální čas: Svátek má: • Podpořte GreyLinkDC++ libovolnou částkou se systémem PaySec. • Copyright © 2007 - 2012 GreyLinkDC++ • All rights reserved.

Kandidátka do předsednictva: Mladá vědkyně Ingrid Romancová

Veřejnosti se představuje druhá kandidátka na na místopředsedkyni, která má zkušenosti ze zahraničního odboru České pirátské strany. Právě inspirace prací našeho europoslance Engströma vévodí jejímu nominačnímu projevu.

26. 8. 2010

Milé dámy, vážení pánové, dobrý den!

Sešli jsme se zde, abychom tři měsíce po volbách do sněmovny zvolili nové republikové předsednictvo. Volební období současného předsedy Ivana Bartoše, a místopředsedů Jiřího Rezka, Mikuláše Ferjenčíka a Jiřího Kadeřávka staršího končí právě dnes 28. srpna 2010. Dámy a pánové, vážím si nominace všech krajských sdružení, které mi projevily nesmírnou důvěru a navrhly mě jako kandidátku na místopředsedkyni ČPS.

Dovolte mi, abych se krátce představila. Jmenuji se Ingrid Romancová a jsem řadová členka jihočeského sdružení a zároveň členka zahraničního odboru ČPS. V současné době studuji magisterskou biofyziku na PřF JČU, kde se podílím na výzkumu DNA mikročipů a zároveň v září nastupuji do magisterského studia Počítačového modelování chemických vlastností nano- a biostruktur na PřF UK.

Piráti přinášejí skutečnou změnu ve vztahu k veřejnosti

Podívejme se krátce do minulosti Pirátských stran a poučme se z ní. Christian Engström, pirátský europoslanec, nedávno odmítl projednávat dohodu ACTA v utajení. Setkání bylo prohlášené za neveřejné, tj. nepřístupné veřejnosti a Komise mu na otázku, zda může šířit poskytnuté informace, odpověděla NE. Christian Engström s takovým jednáním nesouhlasil, protože v demokracii by nové zákony měly vznikat až po vzájemné otevřené diskusi zvolených zástupců s veřejností – nikoliv vyjednáváním za zavřenými dveřmi s nezvolenými úředníky Komise. Budu-li zvolena místopředsedkyní, budu se rozhodovat na základě otevřených diskusí vedenými s členy ČPS – protože je to demokratické.

I neparlamentní Česká pirátská strana dokáže ovlivnit a měnit zákony a zprávy navrhované jak v České republice, tak na půdě Evropského parlamentu. Ukažte na jakoukoliv jinou neparlamentní stranu, která někdy něco podobného dokázala – nemáte kam ukázat? – věřte, že to není vaše chyba. Piráti dokázali oslovit české europoslance a upozornit je na nedostatky zprávy Mariele Gallové o posílení tak zvaného duševního vlastnictví. Projednání zprávy bylo z plenárního zasedání odloženo a Christian Engström získal čas na vypracování alternativního usnesení. Tento úspěch nebude poslední, Piráti vyplují na rozbouřené moře a změní všechny zákony, zprávy a usnesení na půdě domácí i zahraniční, které odporují pirátskému programu a hlavně které omezují svobodu a soukromí každého z nás.

ČPS je značka svobodného přístupu k informacím

Chceme-li uspět v jakýchkoliv volbách, musíme vsadit na veřejnou prezentaci a plně podporovat práci našeho mediálního odboru. ČPS je značka, která se musí dostat do povědomí lidí, a to neobtěžujícím nevtíravým způsobem. Veřejnost nás musí objevit sama a tento objev pro ni musí být příjemně překvapující. Nemá smysl postávat s tunou letáčků na přeplněné ulici mezi tisíci lidmi s dalšími tunami letáčků. Naše prezentace musí být jedinečná – podporujme zejména originální nápady pražského předsedy Martina Brože a jiných – shazujme tištěné Pirátské noviny na lidi z letadel, založme vlastní rádio, pokračujme v práci Pirátských novin a Černé perly a nebrečme jako malé děti, když nás veřejnoprávní televize kvůli hezčímu grafu vyškrtne z pozice čtvrtého místa ve studentských volbách.

Ať se nám to líbí nebo ne, nejúspěšnější politické strany jsou ty, které mají mnoho peněz a v jejich řadách stojí celebrity. Chceme-li vyhrát, musíme z našich členů buď celebrity vyrobit, nebo je musíme najít venku a přivést mezi nás. Proč uspěly Věci Veřejné? Protože mají ve vedení Radka Johna známého z pořadu Na vlastní oči. Proč vyhrála TOP 09? Protože mají mezi sebou bohatého potomka rodu Schwanzenbergů. Peníze na kampaň dostali od podnikatele Bakaly. I my můžeme hledat bohaté sponzory, ale můžeme si také peníze vydělat sami. Nespoléhejme  jen na příliv peněz z členských příspěvků a sponzorských darů našich mladých příznivců, dejme se do práce a roztočme velkou pirátskou firmu.

Nebudeme otroci a přispějeme k naplnění svobody informací

Nikdy však nezapomínejme, kvůli čemu tady doopravdy jsme. Jsme tu pro veřejnost, jsme tu od toho, abychom lidem umožnili žít lepší životy. Nenechme je žít pod tlakem dluhů, aby se z nich stala vycvičená armáda otrokářů, těch mocných nahoře. Podporujme svobodu nejen tam venku, ale i na internetu. Držme se původních pirátských myšlenek, chraňme server svazky.cz a podílejme se kdykoliv na jeho obnově, bude-li smazán. Podporujme zahraniční pirátské strany, aby se dostaly do parlamentu a mohly s imunitou poskytovat servery těm, kteří by jinak své stránky museli uzavřít. Jednoho dne se možná i my dostaneme do parlamentu a budeme moci poskytovat servery pro The Pirate Bay, WikiLeaks či pro již zmíněné svazky.cz.

Nyní tady před vámi stojím a žádám vás o podporu a Váš hlas. Nesmírně si vážím, že jste mě nominovali na pozici místopředsedkyně a jako místopředsedkyně budu podporovat nejen práci v jihočeském regionu, ale ve všech regionech České republiky a budu se snažit, aby po volbách už kraje neměnily barvu na oranžovou a modrou, ale aby byly všechny pod černou pirátskou vlajkou.

Děkuji za pozornost.

 

Datum: 26. 8. 2010, Autor: Ingrid Romancová
Přečteno: 1517x
Zobrazit článek pro tiskDoposud hodnotilo 26 čtenářů, celková známka je 1.92.


Zdroj: Pirátské Noviny

Zanechej komentář


Související příspěvky:


Domů | NovinkyKomentáře | Náhledy | *Nastavení | Stažení | Sponzor | Kontakt | Nápověda | Archív | **Fórum | **Tajné

SuperLink.cz NAVRCHOLU.cz PageRank Seznam S-Rank JyxoRank Alexa Rank Compete Rank Powered by WordPress


Partneři a Sponzoři webu GreyLinkDC++

Webhosting Endora.cz GreyLinkDC++ » Klikni pro info o statusu Sponzor a Partner

CZIN.eu | Začátek.cz | Katalog.mzf.cz | Telsey.cz | Webkatalog | TopLinks.cz | TopSites.cz | HyperSmash


Advertising / Reklama